Múzeumunk gyűjteményében korszakos jelentőségű dokumentumok is megtalálhatók, ezek közül mutatunk be egyet. Manapság már azonnal értesülhetünk a törvényhozás legfőbb eseményeiről, de nem mindig volt ez így.
Az Országgyűlési Tudósítások története 1832-ben kezdődött, ekkor Wesselényi Miklós báró Kossuth Lajost bízta meg azzal a feladattal, hogy készítsen az országgyűlési eseményeiről tudósításokat a nyilvánosság számára.
Kossuth az üléseken szorgalmasan jegyzetelt, a leírt jegyzeteket pedig ifjú másolók készítették el a megfelelő példányszámban.
Az 1832-36-os országgyűlésről készült tudósítások az udvar szemében veszélyesnek találtattak, hiszen ezek a cenzúra megkerülésével kerültek nyilvánosságra.
A múzeum gyűjteményében található Országgyűlési Tudósítások már a későbbi, 1839-40-es országgyűlésről készültek, melyek Stuller Ferenc és Bodon Ábrahám jegyzeteit tartalmazzák.
A két szerkesztő 1939. június 1-től 1940. május 13-ig mutatja be olvasónak a diéta, vagyis az országgyűlés eseményeit.
A kiadvány az orosházi dr. Klein Andor ügyvéd hagyatékából került múzeumunk tulajdonába, aki a második világháborúban eltűnt.